HAVET Hotel Resort & Spa ***** Dźwirzyno, Dźwirzyno
5°C
HAVET Hotel Resort & Spa ***** Dźwirzyno, Dźwirzyno
Ogordy Tematyczne Hortulus w Dobrzycy

Ogordy Tematyczne Hortulus w Dobrzycy

Tylko u nas najlepsza cena
13 kwi ‘21
14 kwi ‘21

Atrkacja turystyczna Pomorza Zachodniego dla całej rodziny.  Ogrody otwarte są od wczesnej wiosny aż do zimy.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy

W skład Ogrodów Hortulus wchodzą – Ogrody Tematyczne i Ogrody Hortulus Spectabilis.

W Ogrodach Tematycznych zobaczyć można blisko 30 różnych, oddzielnych ogrodów rozciągających się na obszarze ponad 4h. Wśród nich są te związane ściśle z rodzajem środowiska – między innymi ogród skalny, leśny,  jak i te, w których dominuje architektura i styl związany ze sztuką i kulturą narodową, np.: ogród japoński, francuski, lub śródziemnomorski. W stylu angielskim zaprojektowano grupę ogrodów zmysłów – każdy z nich pobudza różne zmysły człowieka.

Hortulus to również miejsce rozrywki i edukacji na świeżym powietrzu. Szczególnie widać to w Ogrodach Spectabilis. Tutaj jedną z atrakcji jest największy na świecie labirynt grabowy. W jego wnętrzu ukryte jest 10 kasowników do plenerowej zabawy. W sercu labiryntu znajduje się blisko 20 m wieża, z której podziwiać można widok na okolicę oraz ogrody, w tym: założenia klasyczne - rosaria, rabaty bylinowe i partery bukszpanowe; założenia nowoczesne np. Modernistyczny Ogród Traw oraz założenia nowatorskie, poświęcone roślinom jadalnym np. Lawendowy Ogród. 

W ogrodach łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikatowe. We względu na ścisłe zagospodarowanie przestrzeni oraz silny rozrost roślin po Ogrodach Tematycznych nie można poruszać się z wózkiem. Z wózkiem można poruszać się po Ogrodach Spectabilis. Oby dwa kompleksy posiadają pełną infrastrukturę – parkingi, sklepy z pamiątkami, punkty gastronomiczne.    

Ogrody Hortulus

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami i wydarzeniami hotelu

mobile nav bg
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij